Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Aktuality

Informace č.: 6 - 2018 (Nadace rozvoje občanské společnosti - raná péče)

Vážení přátelé,

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), v rámci svého programu Včasná pomoc dětem, vytvořila online mapu dostupných služeb rané péče, jedná se o podpůrnou webovou stránku pro rodiny, které hledají pomoc. Součástí je návodné Desatero pro rodiče, které jim zodpoví otázky související s postižením dítěte, v mapě pak mohou rodiče vyhledat nejbližšího poskytovatele rané péče dle druhu postižení u dítěte.

Smyslem mapy dostupných služeb rané péče je dosáhnout na co největší počet lidí, kteří mohou tyto služby potřebovat. Nadace rozvoje občanské společnosti požádala NRZP ČR, abychom pomohli s distribucí této informace. Mapa se je dostupná na https://ranapece.vcasnapomocdetem.cz/

Více informací o programu naleznete zde: https://www.nros.cz/podporujeme/vcasna-pomoc-detem-2/ 

V případě nějakých nejasností nebo doplňujících otázek se může obracet na manažerku programu Alenu Šváchovou, 227 271 266,

Vážení přátelé, pokud víte o rodinách, které by mohly využít služeb rané péče, budeme velmi rádi, když je odkážete na výše uvedené informace, kde najdou i potřebné odkazi, aby si mohly služby rané péče objednat. 

Děkujeme Vám za spolupráci v této věci. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 

Informace č.: 5 - 2018 (Novela zákoníku práce - renty)

Vážení přátelé, 

16. 1 2018 by měla začít 6. schůze Poslanecké sněmovny a na této schůzi je jako 10. bod zařazena do prvního čtení novela zákona, kterou se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, tisk 22. Tento zákon se týká osob, které pobírají náhradu za ztrátu na výdělku z důvodu nemoci z povolání nebo pracovního úrazu. Návrh zákona podali na podnět NRZP ČR páni poslanci Vít Kaňovský (KDU – ČSL) a Patrik Nacher (ANO). I když vláda k tomuto návrhu zákona dala negativní stanovisko, zdá se, že by návrh zákona měl projít v prvním čtení a postoupit do projednávání ve Výboru pro sociální politiku. 

Pravděpodobně projednávání bodů 6. schůze bude komplikováno tím, že dosud nebyla ukončena 5. schůze, kde je projednávání žádost vlády o důvěru. Tím může být projednávání všech navržených zákonů komplikováno. Přesto věříme, že v následujících 14 dnech se podaří tisk 22 projednat v prvním čtení. Je to první návrh zákona, který iniciovala NRZP ČR v tomto novém volebním období. V současné době pracujeme na dalších návrzích zákonů, o kterých Vás budeme průběžně informovat. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 

Informace č.: 4 - 2018 (Informace o způsobu hlasování pro volbu prezidenta republiky konanou v lednu 2018)

Vážení přátelé, 

vzhledem k tomu, že se blíží volba prezidenta republiky, jejíž první kolo se uskuteční tento pátek a sobotu, to je ve dnech 12. a 13. ledna 2018, dovoluji si Vám opět poslat informace o způsobu hlasování, kterou naleznete v odkaze pod textem této informace. 

Důležitý je především odstavec o způsobu hlasování, kde je uvedeno, že s voličem, který nemůže sám vybrat hlasovací lístek pro zdravotní postižení, nebo z jiných důvodů, nemůže číst nebo psát, může být v prostoru určeném pro vložení hlasovacího lístku do úřední obálky přítomen jiný volič. Tímto voličem však nesmí být člen okrskové volební komise. Voličem vybraný hlasovací lístek za něho vloží do úřední obálky jím vybraný jiný volič, a po případě i úřední obálku vloží do volební schránky. Pro osoby se zdravotním postižením je také důležitá ta část informace, která informuje voliče, jak požádat o hlasování do přenosné volební schránky. 

Přeji Vám šťastnou volbu a všechno dobré. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel