t5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1SpolkyAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Aktuality

Informace č.: 7 - 2017 (nabídka práce - natáčení)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

přeposílám Vám email, který jsme obdrželi. Pokud byste se chtěl někdo z Vás účastnit castingu na níže uvedenou scénu, tak musíte reagovat velmi rychle, protože casting bude probíhat od 18. 1. 2017- 20. 1. 2017. Musíte se ozvat paní Schönové. 

Přeji Vám všechno dobré

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Informace č.: 6 - 2017 (práce na MV ČR)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

od ledna 2017 je již opět obsazeno na odboru personálním Ministerstva vnitra služební místo pro problematiku zdravotně postižených osob. Tuto problematiku má na starosti paní Marie Štrauchová - kontakt: Mgr. Marie Štrauchová, tel.:974 832 552, e-mail: .

Na Ministerstvu vnitra by chtěli zvýšit počet zaměstnaných osob se zdravotním postižením. V roce 2016 bylo v rámci plnění Národního plánu podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015–2020 zřízeno bezbariérové pracoviště na adrese Na Pankráci 72, Praha 4. Kapacita prostor je určena pro osm zaměstnanců s omezenou schopností pohybu, k dispozici jsou tři vyhrazená parkovací stání.

V příloze Vám posíláme přehled výběrových řízení z ledna 2017 vhodných pro osoby se zdravotním postižením. Veškeré informace o jednotlivých výběrových řízeních včetně žádosti o přijetí do služebního poměru jsou uvedeny na internetové adrese ministerstva: http://www.mvcr.cz/vyberova-rizeni-mv.aspx

Vážení přátelé, pokud máte o uvedená pracovní místa zájem, neváhejte a kontaktujte paní Marii Štrauchovou. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása

předseda NRZP ČR

 

Informace č.: 5 - 2017 (inkontinenční pomůcky)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

v dnešních dnech eviduje NRZP ČR množící se dotazy a stížnosti na nárůst doplatků pro uživatele inkontinenčních zdravotnických prostředků, pojištěnce všech zdravotních pojišťoven v ČR. Společným jmenovatelem všech těchto podnětů je informace, kterou tito pojištěnci dostali od „svého“ prodejce, či distributora těchto pomůcek. Ten jim sděluje, že „byl od 1. 1. 2017 vydán nový předpis a inkontinenční prostředky, které už léta používají, jsou nyní s větším, či menším doplatkem“. Žádné další, bližší vysvětlení jim však již prodejci neposkytují. Následně od těchto pojištěnců inkasují pro ně poměrně značné částky jako doplatek za pomůcky, které jsou nuceni neustále využívat a bez kterých se v žádném případě neobejdou. Za stejné pomůcky, které měli dříve plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. V této situaci jsou zmínění pojištěnci velmi vyděšení, neboť jde v drtivé většině případů o ne příliš ekonomicky silnou skupinu občanů a obracejí se na NRZP ČR se žádostí o pomoc.

V příloze vám posílám informaci, jak máte postupovat, kterou připravil JUDr. Zdeněk Žižka 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása

Předseda NRZP ČR

 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:
VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel Nakladatelství ÚMUN