t5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1SpolkyAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP

Aktuality

Informace č.: 119 - 2016 (cena MOSTY 2016)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

Republikový výbor NRZP ČR vyhlásil v září 2016 další ročník předávání cen MOSTY 2016. Předávání cen za rok 2016 se uskuteční 16. března 2017 v Hradci králové. Obracíme se na Vás se žádostí, abyste navrhli projekty nebo osobnosti do jednotlivých kategorií ceny MOSTY.

Za rok 2016 bude cena udělena ve čtyřech kategoriích:

  • Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro instituci veřejné správy za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením
  • Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro nestátní subjekt za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením
  • Cena Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením
  • Zvláštní cena

Prosím navrhněte a nominujte na cenu MOSTY 2016 aktivity, projekt či osobnost z vašeho okolí. Návrh na udělení ceny můžete podat na předepsaném formuláři, který je společně se soutěžním řádem vložen do 4. čísla časopisu MOSTY nebo si nominační formulář stáhněte v elektronickém formátu, odkaz na stažení naleznete na konci tohoto e-mailu. Vyplněný návrh odešlete na adresu NRZP ČR, Partyzánská 7, 170 00 Praha 7. Uzávěrka pro podávání návrhů je 31. prosince 2016. 

Návrhy mohou podávat instituce státní správy a samosprávy, nestátní neziskové organizace, občanská sdružení, podnikatelské subjekty, zástupci sdělovacích prostředků a fyzické osoby. Posuzování návrhů probíhá ve dvou kolech. V 1. kole vybírá nominační komise, složená z členů předsednictva NRZP ČR, pět návrhů v každé kategorii. Hodnotící výbor, který tvoří zástupci Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, Svazu měst a obcí, krajů a NRZP ČR, pak ve 2. kole rozhoduje o vítězích jednotlivých kategorií. 

Podrobnosti k ceně MOSTY najdete na http://www.nrzp.cz/projekty/cena-mosty.html

Těšíme se na Vaše návrhy. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Informace č.: 118 - 2016 (titulkování pořadů)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

v Informaci č. 116 jsme Vám poslali dotazník TV NOVA, která připravila testovací projekt, který se týká zpřístupňování pořadů pro sluchově i zrakově znevýhodněné diváky. Dotazník byl vypracován v souvislosti s projednáváním novely zákona č. 231/2001 Sb. o rozhlasovém a televizním vysílání, která je nyní projednávána v Poslanecké sněmovně. Na tuto naší informaci jsme dostali řadu připomínek z řad osob se sluchovým postižením. Proto si Vám dovolujeme přeposlat informaci ze Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR a také ze sdružení ASNEP, které sdružuje organizace osob se sluchovým postižením. 

Vážení přátelé, ASNEP vypracoval jiný dotazník a prosí všechny, kteří se tímto problémem zabývají nebo se jich tento problém nějak dotýká, aby přednostně vyplnili dotazník, který je na webových stránkách www.asnep.cz. Dotazník i úplnou informaci najdete na tomto odkazu: http://www.asnep.cz/dotaznik-asnep-k-titulkovani-kanalu-komercnich-televiznich-spolecnosti/2016/12/03/. K tomuto problému Vám ještě v příloze posíláme dopis místopředsedkyně ASNEP paní Mgr. Šárky Prokopiusové, který blíže vysvětluje situaci kolem titulkování pořadů. 

Přeji Vám všechno dobré

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Informace č.: 117 - 2016 (novela zákona o zaměstnanosti)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé, 

v příloze Vám posílám tiskovou zprávu ze včerejší mimořádné tiskové konference, která se uskutečnila v souvislosti s projednáváním novely zákona o zaměstnanosti. 

Tato novela, která by měla také obsahovat zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP o 700,- K4 měsíčně, a to v souvislosti se zvýšením minimální mzdy od 1. 1. 2017 na 11 000,- Kč, zatím nebyla projednána ani v prvním čtení a vzniká velké nebezpečí, že nebude projednána včas. Všechny čtyři subjekty, které se účastnily mimořádné tiskové konference, již několik měsíců vyjednávají na všech platformách, aby zákon byl urychleně projednán, jinak hrozí vážné nebezpečí, že po Novém roce může dojít k propuštění stovek lidí se zdravotním postižení z tzv. chráněných dílen. 

Vážení přátelé, přivítali bychom, kdybyste i Vy svým apelem a nebo kontakty na jednotlivé poslance nám pomohli je přesvědčit, aby novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, sněmovní tisk 911, byla projednána co nejdříve. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

logo-Pradubicky_kraj logo_Pardubice logo plzen3
logo-Liberecky_kraj kv_logo_rgb Metropolitní univerzita Praha
logo_plzen logo-Jihomoravsky_kraj Nakladatelství ÚMUN
VVZPO logo_PTAS banner techsoup.cz
logo_opel