Informace č.: 56 - 2016 (Euroklíč)

Vážení přátelé,

NRZP ČR realizuje již od roku 2007 projekt Euroklíč, který pomáhá lidem se zdravotním postižením bezproblémové užívání různých zařízení a přispívá tak k integraci OZP do společnosti. Jedná se o mezinárodní projekt, který je postupně uskutečňován ve většině evropských zemí. V ČR jsme od roku 2007 namontovali více než tisíc eurozámků a distribuovali osobám se zdravotním postižením více než čtyřicet tisíc euroklíčů. Projekt realizujeme za finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a finanční podpory jednotlivých krajů. Nejvíce se do projektu zapojily kraje Jihomoravský, Olomoucký a Středočeský, kde projekt byl z velké míry financován z Evropských fondů.

 

V letošním roce je projekt realizován opět na celém území v ČR. Zájemce o euroklíč nebo eurozámek najde potřebné informace na adrese www.euroklic.cz, kde jsou uvedena distribuční místa v jednotlivých krajích.

 

Vážení přátelé, sdělujeme Vám tyto informace především proto, abyste si mohli ještě před svými prázdninovými cestami zažádat o euroklíč a zároveň, abyste měli informaci, kde jsou již eurozámky instalovány. Současně Vám sdělujeme, že projekt Euroklíč se rozšířil i do Slovenské republiky, kde jej přátelé ze Slovenska rozvinuli ve velkém stylu a mají podporu i vrcholných představitelů Slovenské republiky. V příloze Vám posílám poděkování Národní platformy proti bariérám Slovenské republiky za naši pomoc při zahájení projektu Euroklíč na Slovensku. Doufáme, že Vám tyto informace budou k užitku v nadcházejícím letním období.

 

Přeji všechno dobré. 

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel