Informace č.: 114 - 2016 (petice - novela zákona o zaměstnanosti)

logo_opz

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

v příloze Vám posílám petici „Zabraňte vyloučení zdravotně postižených z pracovního procesu“. Chceme společně s Asociací zaměstnavatelů zdravotně postižených, Svazem Českomoravských výrobních družstev a Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů urychlit projednání novely zákona o zaměstnanosti k podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením od 1. 1. 2017. Vlivem liknavosti vedení MPSV ČR došlo k tomu, že se zpozdilo projednávání novely zákona o zaměstnanosti, tisk č. 911. Tento tisk by měl zároveň obsahovat pozměňovací návrh o navýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP, a to o 700 Kč na jednoho pracovníka měsíčně. Toto navýšení se navrhuje v souvislosti se zvýšením minimální mzdy. 

Vážení přátelé, prosím Vás o urychlené podepisování této petice a okamžité odesílání oskenovaných petičních archů na moji adresu . My takto naskenované listiny předáme dál. 

Vážení přátelé, prosím Vás o urychlené zapojení do petiční akce. V úterý 29. 11. 2016 bude k tomuto tématu mimořádná tisková konference a chtěli bychom už ukázat podepsané petiční archy. Proto bych byl rád, pokud byste nám mohli do pondělí 28. 11. 2016 poslat první petiční archy. Je to velmi důležité. 

V příloze Vám posílám celou dokumentaci k petici, abyste se důkladně mohli seznámit se všemi skutečnostmi kolem této záležitosti. 

Věřím, že se budete tomuto tématu okamžitě věnovat. 

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel