Informace č.: 44 - 2017 (Tip na výlet - Baťuv kanál)

Vážení přátelé,

v sobotu 27. 5. 2017 se v přístavišti Petrov předseda NRZP ČR účastnil slavnostního pokřtění bezbariérové lodi Handy. Loď je určena přibližně pro 3 – 4 invalidní vozíky, a to v závislosti na tom, zda se jedná o elektrické či mechanické vozíky, anebo také záleží na váze. 

Bezbariérová loď byla spuštěna na Baťově kanále a domovský přístav je v obci Petrov. Po kanále je možné dojet až do Otrokovic, což je asi 50 kilometrů dlouhá trasa. Loď je velmi lehce ovladatelná a po za školení ji může řídit i laik. Samozřejmě, že je trochu problém, pokud by lidé na vozících chtěli loď opustit mimo přístaviště Petrov. Vzhledem k tomu, že loď má výstupní prostor pro vozíky sklopný v několika polohách, tak je možné, pokud je na trase nízký břeh, vystoupit rovnou i mimo přístaviště. Přístaviště Petrov je bezbariérově upravené, a to včetně sociálního zařízení. Trasa vede lužním lesem, ale i různými městy. Na trase mezi Petrovem a Otrokovicemi je celkem 11 plavebních komor k překonání výškových rozdílů. 

Vážení přátelé, dáváme Vám tuto informaci jako tip na výlet. Problém samozřejmě bude, jako všude jinde, s ubytováním, ale byli jsme ujištěni, že v okolí jsou penziony, kde by se našlo i bezbariérové ubytování. Loď je potřeba si objednat minimálně 4 dny předem, a to přímo u provozovatele lodní dopravy. Všechny důležité údaje najdete na www.batuvkanalpetrov.cz. Pro více informací o podmínkách zápůjčky lodí a případné rezervace nás můžete kontaktovat na telefonním čísle  774 408 943 nebo emailem na

Přeji Vám všechno dobré. 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel