Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
Disway_logotype
stejna_sance
labskastezka
banner dtest
moravskoslezsky-kraj-logo
logo_plzen
logoHK
Ombudsman-pro-zdravi-logo-ctvercove-new
KV_LOGO_RGB
logo_kraj_hradec
soc.sluzby.plzen
baner_fmily_mini
stejna_sance
ztp_energie
logo-npu
logo-pardubickykraj
logo-kr-zlin
logo_cb
logo plzen3

Informace č.: 98 - 2017 (Dopis předsedovi vlády k financování sociálních služeb)

Vážení přátelé, 

v odkazu pod textem informace Vám posíláme dopis, se kterým jsme se dnes obrátili na předsedu vlády, pana Andreje Babiše, a to ve věci financování sociálních služeb ze státního rozpočtu. 

V současné době Poslanecká sněmovna projednává návrh státního rozpočtu na rok 2018. V kapitole MPSV ČR je navrženo přibližně 10 mld. korun na financování sociálních služeb. Všechny analýzy vychází tak, že k zajištění celoroční sítě sociálních služeb je nezbytné minimálně 13 mld. korun. Poslanci v nejbližších dnech budou projednávat pozměňovací návrhy, které se týkají i položky sociální služby. 

Vážení přátelé, obracíme se na Vás se žádostí o pomoc a spolupráci. Napište prosím Vašim poslancům, aby schválili navýšení položky sociálních služeb ve státním rozpočtu na rok 2018, a to o 3 mld. korun. Na www.psp.cz si můžete najít jednotlivé poslance. Když si je rozkliknete, tak tam je také u každého poslance uvedeno „můžete mi napsat“ a po rozkliknuti tohoto odkazu se Vám objeví emailová adresa poslance. 

Prosíme, abyste tak skutečně učinili. Mohlo by se skutečně stát, že koncem roku by mohla být zrušena řada služeb a poškodit to všechny, kteří jsou na tyto služby odkázáni. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel