Informace č.: 98 - 2017 (Dopis předsedovi vlády k financování sociálních služeb)

Vážení přátelé, 

v odkazu pod textem informace Vám posíláme dopis, se kterým jsme se dnes obrátili na předsedu vlády, pana Andreje Babiše, a to ve věci financování sociálních služeb ze státního rozpočtu. 

V současné době Poslanecká sněmovna projednává návrh státního rozpočtu na rok 2018. V kapitole MPSV ČR je navrženo přibližně 10 mld. korun na financování sociálních služeb. Všechny analýzy vychází tak, že k zajištění celoroční sítě sociálních služeb je nezbytné minimálně 13 mld. korun. Poslanci v nejbližších dnech budou projednávat pozměňovací návrhy, které se týkají i položky sociální služby. 

Vážení přátelé, obracíme se na Vás se žádostí o pomoc a spolupráci. Napište prosím Vašim poslancům, aby schválili navýšení položky sociálních služeb ve státním rozpočtu na rok 2018, a to o 3 mld. korun. Na www.psp.cz si můžete najít jednotlivé poslance. Když si je rozkliknete, tak tam je také u každého poslance uvedeno „můžete mi napsat“ a po rozkliknuti tohoto odkazu se Vám objeví emailová adresa poslance. 

Prosíme, abyste tak skutečně učinili. Mohlo by se skutečně stát, že koncem roku by mohla být zrušena řada služeb a poškodit to všechny, kteří jsou na tyto služby odkázáni. 

Přeji Vám všechno dobré. 

S pozdravem

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel