Informace č.: 100 - 2017 (EET + formuláře ÚP)

Vážení přátelé, 

asi jste již četli, že Ústavní soud 15. 12. 2017 zrušil část zákona o evidenci tržeb, tzv. zákon o EET. V současné době se na nás obrací řada nevidomých, kteří jsou OSVČ, jak je to vlastně s tím, že Nařízení vlády je osvobodilo z povinnosti vést elektronickou evidenci tržeb, ale rozhodnutí Ústavního soudu zrušilo možnost vydávat Nařízení vlády, které by měnilo okruh osob osvobozených od aplikace zákona o EET. 

Nevidomí OSVČ se nemusí ničeho obávat, protože Ústavní soud sice zrušil možnost měnit okruh povinných osob o EET, ale zároveň zrušil i III. a IV. etapu EET, které měly vstoupit v platnost k 31. 3. 2018 a 30. 6. 2018. V praxi to znamená, že u nevidomých OSVČ se nic nemění, protože nebudou spadat pod režim EET. 

Vážení přátelé, v souvislosti s blížící se účinností novely zákona č. 329/2011 Sb., o dávkách pro osoby se zdravotním postižením jsme zjišťovali, jak je to s elektronickými formuláři žádostí o kompenzační pomůcky. Nové formuláře budou umístěny na portál Úřadu práce 1. 1. 2018. Tudíž v současné době lze podat žádosti pouze na starých formulářích. 

Přeji Vám všechno dobré.

 

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel