Dopis předsedy NRZP ČR členským organizacím ve věci návrhů zákonů, které tvoří sociální reformu v jednotlivých komisích Legislativní rady vlády ČR

Vážení přátelé,

 

v současné době probíhá projednávání návrhů zákonů, které tvoří sociální reformu v jednotlivých komisích Legislativní rady Vlády ČR. Výsledek tohoto projednávání je i pro nás velmi důležitý, a to z toho pohledu, zda tento návrh je v souladu s legislativními pravidly. To však neznamená, že bychom neměli se snažit nadále ovlivnit dění kolem reformy.

 

Domnívám se, že teď je nejdůležitější se snažit vysvětlit veřejnosti i politikům, proč nesouhlasíme s připravovanými zákony. Všechny Vás moc prosím a apeluji na Vás, abyste se nebáli jednat s politiky, abyste se jim nebáli vysvětlovat naše zásadní výhrady k reformním zákonům. V příloze Vám posílám materiál nazvaný Základní systémová pochybení sociální reformy, který zpracoval JUDr. Jan Hutař. Je to základní argumentace pro jednání s politiky, můžete si tento materiál také vytisknout a ponechat jej poslancům k dalšímu jednání. Současně Vám posílám v excelové tabulce seznam všech poslanců Poslanecké sněmovny, rozdělený podle krajů s uvedením jejich krajských kanceláří, mailových adres a telefonních čísel do poslanecké sněmovny. Považoval bych však za nešťastné, kdybyste poslali poslancům pouze mail a v něm tento materiál. To můžeme udělat ze sídla NRZP ČR. Důležité je s poslanci osobně hovořit. Proto máte uvedeny adresy krajských kanceláří. Poslanecký cyklus je pravidelně takový, že vždy v pondělí by měli být poslanci alespoň část dne ve svých regionálních kancelářích. Proto je důležité, abyste si telefonicky s nimi domluvili schůzku v jejich regionálních kancelářích. Myslím si, že to je jedinečná možnost jak přímo oslovit poslance a manuál pana JUDr. Hutaře je zpracován tak, abyste dokázali poslancům vysvětlit o co nám jde.

 

Hlavními tématy jsou:

-       sociální karta jako platební karta

-       poskytování příspěvku na péči poskytovatelům péče

-       návaznost přiznávání průkazky ZTP a ZTP/P na přiznání příspěvku na péči či mobilitu

-       posuzování míry závislosti

-       zrušení některých kompenzačních příspěvků

-       objem finančních prostředků

-       podmínky žádostí o dávky

 

Budu velmi rád, když mi dáte vědět na moji adresu s kým jste jednali a jaký byl výsledek tohoto jednání.

 

Vážení přátelé, jak jsem již v minulé zprávě uvedl, uskuteční se v sobotu 7. května 2011 od 14:00 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze demonstrace s názvem „Vláda proti lidem, lidé proti vládě“. Tuto demonstraci připravuje iniciativa Pro Alt a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR je jejich partnerem při pořádání této demonstrace. Na demonstraci budou přítomni tlumočníci do znakového jazyka. Za NRZP ČR na demonstraci vystoupím s krátkým projevem. Pokud budete mít zájem se demonstrace účastnit, posílám Vám informace o bezbariérové dopravě na místo konání demonstrace.

Doprava

1. Metrem ze stanice HLAVNÍ NÁDRAŽÍ (trasa C http://www.dpp.cz/2134/ do stanice FLORENC http://www.dpp.cz/2121/  - je to pouze jedna stanice metrem. 

2. Ve stanici metra FLORENC lze snadno přestoupit na bezbarierový BUS č 133 (blízko autobusového nádraží Florenc) - jízdní řád:  http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/133/20110421/133_(689_3)Z.pdf Vystoupit ve stanici autobusu STAROMĚSTSKÁ (šestá zastávka – je to konečná, dál to stejně nejede – nedá se přejet:-) 

DOPRAVA ZPĚT: Staroměstská - Florenc - Hlavní nádraží: stejným způsobem, tedy:

  1. BUS 133 –  jízdní řád zpět: http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/133/20110421/133_(703_4)T.pdf do stanice FLORENC, zde přestoupit na metro (traca C) a jet jednu stanici na Hlavní nádraží.

 

 

Další podrobnosti k demonstraci najdete na webu www.proalt.cz. Bohužel NRZP ČR nemá již finanční prostředky na zajištění bezbariérové dopravy po Praze. Takže Vám nemůžeme tuto službu nabídnout. Proto prosím, abyste zvážili Vaše možnosti a těším se s Vámi, kteří přijedete na demonstraci na shledanou.

Přeji Vám všechno dobré.

S pozdravem

 

 

Bc. Václav Krása
předseda NRZP ČR

 

Seznam poslanců Parlamentu ČR (XLS)

Základní systémová pochybení sociální reformy (doc)

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel