Významné dny OZPVýznamné dny pro OZPt5Poradna NRZP ČRt5E-poradnaLegislativaLegislativat1Inkluzivní vzdělávání - příklady dobré praxeAktualityProti stigmatizaciČasopis MostyČasopis Mosty EuroklíčEuroklíčDiskriminaceInstitut rovných příležitostí, z.ú.Diskriminacekontopomoci.czlogo-ceske-drahyObjednávkový formulář ČD a.s.logo praceprozp
Zasílání novinek emailem...
Joomla : NRZP
logo_plzen
logo plzen3
logoHK
Disway_logotype
ztp_energie
banner dtest
moravskoslezsky-kraj-logo
Asekol
logo_kraj_hradec
labskastezka
opel-handycars-280x120Euroklíč
baner_fmily_mini
soc.sluzby.plzen
stejna_sance
logo-kr-zlin
stejna_sance
stejna_sance
logo_cb

Pozvánky a oznámení

Pozvánka na 11. výstup na horu Říp

Vážení,

v neděli 8. dubna 2018 se Společnost Parkinson, z. s. svou akcí11. výstup na horu Říp připojí k celosvětové kampani UNITE for PARKINSON´S.

EPDA (Evropská asociace pro PN) vyhlásila kampaň UNITE for PARKINSON´S, v rámci které se uskuteční podobnéakce po celém světě a která má za cíl přivést pozornost k projevům a příznakům nemoci, edukovat tak veřejnost, azároveň upozornit na fakt, že 200 let od popsání této nemoci neznáme příčinu jejího vzniku.

Ve veřejnost existuje hlad po informacích o této nemoci, většinou si ji pletou s Alzheimerovou nemocí. (Pacient s AN je fyzicky v pořádku, mozek však trpí postupující demencí a po několika letech umírá. Pacients PN vlivem nedostatku dopaminu v mozku ztrácí pohybové dovednost, zhoršuje se koordinace funkcívnitřních orgánů, což se navenek projevuje zpomalenost až ztuhnutm, za „plného vědomí“.) Nemocíovlivněná koordinace pohybů velmi připomíná stav opilost, zpomalenost v reakcích bývá pokládána zademenci. Pacient se o svou nemoc nijak „nezasloužili“ , většinou jsou to lidé, kteří byli velmi úspěšní ve svých profesích.

Společnost Parkinson, z. s. – sdružuje pacienty s Parkinsonovou nemocí a jejich blízké, a to už od roku1994. Má 600 členů v 19 klubech po celé republice. Vydává vlastní časopis, organizuje skupinovácvičení v klubech a pořádá rekondiční pobyty. Provozuje poradenské centrum a realizuje další projektyjako Rehabilitace jako součást léčby PN, nebo značka Parkinson standard. 11. výstup na horu Říp –tradiční akce konaná při příležitost Světového dne Parkinsonovy nemoci, který připadá na 11. dubna letos proběhne v neděli 8. dubna od 10.00 hod. a sejdeme se v Hostnci Pod Řípem v Krabčicích.

Akce se účastní 100 – 150 lidí a srdečně zveme i Vás i s rodinnými příslušníky.

Chcete-li podpořit naše aktvity ve prospěch pacientů s PN, použijte č.ú. 176 680 6504/ 0600, VS 299.

Zdislava Freund, předsedkyně,

 

 

Pozvánka na výstavu "Vstupte do našeho světa"

pozvankatk18
 

Virtuální prohlídka hradu Švihov

Dobrý den!

Rád bych Vás informoval o nabídce speciálních prohlídek hradu Švihov. Jedná se virtuální prohlídky, které jsou primárně určeny osobám se sníženou pohyblivostí.

Prohlídky nabízí pohled do všech zpřístupněných prostor pomocí promítací techniky. Součástí prohlídek jsou také běžně nepřístupné prostory a letecký pohled do okolí hradu Švihov. Prohlídky probíhají v areálu hradu v místnostech přístupných bezbariérově, formou promítání s výkladem průvodce. Z tohoto důvodu je možné prohlídky individuálně upravovat podle potřeb jednotlivců nebo skupiny. Průvodce také ochotně zodpoví všechny Vaše dotazy.

Ve zvláštních případech lze po domluvě tuto prohlídku uskutečnit i mimo areál hradu, například v prostorách Vašeho zařízení. Nabídka je určena především pro hromadné promítání v domovech pro seniory, stacionářích a podobně.

Další informace k virtuálním prohlídkám naleznete na internetových stránkách https://www.hradsvihov.cz/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/9380-svihov-bez-barier-pro-hendikepovane

Na setkání na Švihově (či ve Vašem zařízení) se těší

 

Mgr. Michal Mašek
pracovník vztahů k veřejnosti


Národní památkový ústav, územní památková správa v Českých Budějovicích
Správa státního hradu Švihov, Žižkova 1, 34012 Švihov

tel./fax:    +420 376 393 378
e-mail:    www.hradsvihov.cz

mobilní:   +420 774 322 619
e-mail:  
 
Více článků...
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel