Mezinárodní den neslyšících

Vážení přátelé, 
srdečně Vás zveme na oslavy MEZINÁRODNÍHO DNE NESLYŠÍCÍCH, které se uskuteční  21. 9. 2013. Video ve zj zde: http://www.asnep.cz/mezinarodni-den-neslysicich/#2013 
Speciální pozvánka na oslavy s Janem Rosákem a Vendulou Starou: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=epTV3SRPkWI
Pozvánka s Martinou Kociánovou a Zuzkou Hájkovou: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6WRF81-oOTo

 

Cílem oslav je upozornit na menšinu neslyšících občanů žijících v ČR, na jejich potřeby, současné problémy a přiblížení této skupiny většinové společnosti. Cílem je také získat výtěžek na podporu naší organizace a tlumočnických služeb pro neslyšící. Naší snahou je zlepšit informovanost o neslyšících a propojení kulturních prostředí. Akce je určena pro neslyšící i slyšící veřejnost.

Oslavy budou probíhat od 13 do 18 hod. na Praze 5 pěší zóna Anděl (výstup metro Anděl, směr centrum). Záštitu nad celou akcí převzal starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený. Je pro Vás připraven bohatý program, při kterém se rozhodně nudit nebudete. Moderovaní se zhostí Jan Rosák, Martina Kociánová, Petr Vysuček a Vendula Stará.

 

Naše pozváni přijali slavní neslyšící i slyšící umělci, jako je Anička Polívková, Jan P. Muchow, Jiří Dědeček, Ruda z Ostravy, pantomima P. S. I., Karel Černý neslyšící Michael Jackson, Ivana a Anežka Hessovy (tanec kathak), Ivana Horváthova (zpěv ve znakovém jazyce), Majka Basovníková (poezie ve znakovém jazyce), Dominik Henzl a Jaroslav Milich (storytelling), Divadlo sester Brokových, Vendula Burger, Michaela Puchalková (improvizace) a mnozí další.

 

Dozvíte se zajímavé informace ze světa neslyšících i hluchoslepých osob. Připraveny budou dílničky, kde si budete moci vyzkoušet, např. jak je obtížné odezírat, čeká na Vás minikurz znakového jazyka, budete si moci užít masáže rukou apod. Nebude chybět prodej výrobků, jídla a pití. Vzít můžete také svoje děti. Bude pro ně připraveno mnoho her a soutěží.

 

Opět se pokusíme o REKORD, ale jeho obsah se dozvíte až na místě. Tak přijďte v hojném počtu, ať je náš rekord úspěšně zapsán do České knihy rekordů!

Oslava je zapojena do projektu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Bude zajištěno tlumočení mezi českým znakovým jazykem a češtinou a rovněž simultánní přepis mluvené češtiny.

Podrobné informace najdete na našem webu www.asnep.cz a také na našem facebooku.

Přijďte se pobavit. Těšíme se na Vás!!

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:













Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel