TZ - Setkání předsedy NRZP ČR Mgr. Václava Krásy s hejtmankou Karlovarského kraje paní Janou Vildumetzovou

TISKOVÁ ZPRÁVA

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se zítra, tedy ve středu 24. května ve 12:30 hodin setká  na Krajském úřadě Karlovarského kraje s hejtmankou Janou Vildumetzovou. 

Témata k jednání jsou následující: 

  1. NRZP podporuje doporučení Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, aby byla při kancelářích hejtmanů zřízena místa pro koordinaci osob se zdravotním postižením. V krajích předseda NRZP vysvětluje, jak by to mělo konkrétně vypadat.
  2. NRZP by uvítala, aby měla svého člena v radě Karlovarského kraje vedle komise sociální i v komisi zdravotní a dopravní, alespoň třeba jako pozorovatele.
  3. Do Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na léta 2015 – 2020 NRZP navrhuje zapracovat zlepšení cestování pro všechny zdravotně handicapované, podpořit kapacity tlumočníků znakového jazyka a dále navrhuje i zřízení odborné sociálně právní poradny.
  4. NRZP zajímá, jak je to se stabilitou sociálních služeb a jistot pro zaměstnance v nich, kdy pro nedostatek financí odcházejí jinam. Václav Krása za NRZP také požádá o větší míru podpory poskytovatelům terénních sociálních služeb z řad spolků a nestátních neziskových subjektů.
  5. NRZP doporučí průzkum Karlovarského kraje stran dodržování povinného zaměstnávání zdravotně postižených u veřejných institucí, protože zkušenost je taková, že se toto neplní.
  6. Posledním bodem k jednání je požádat o podporu distribuce  euroklíčů, který NRZP realizuje už od roku 2007 a Karlovarský kraj ho dosud finančně  nepodpořil. 

Zítřejší cesta Václava Krásy, předsedy NRZP do Karlovarského kraje za hejtmankou Janou Vildumetzovou navazuje na jeho pondělní návštěvu u hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a předchází čtvrteční návštěvě v Královéhradeckém kraji u hejtmana Jiřího Štěpána.

 

 

v Praze dne 23. 5. 2017 

Mgr. Václav Krása,

předseda NRZP ČR

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel