Poskytovatelé bezbariérové dopravy

Handicap transport

Společnost se zabývá provozováním bezbariérových mikrobusů pro občany se zdravotním postižením. Tuto službu zajišťujeme od roku 1999 a někteří z nás se této problematice věnují déle než dvacet let. Doprava je v současné době zajišťována pěti mikrobusy specielně upravenými pro převoz vozíčkářů.

Důvodem proč tuto službu provozujeme, je skutečnost, že lidé upoutaní na invalidní vozík, mají díky ne zcela přístupné hromadné dopravě mizivé šance na osobní přepravu. Bez této služby by se mnozí nedostali např. k lékaři, do škol, za kulturou nebo i na dovolenou. Této služby nevyužívají jen jednotlivci, ale i různá občanská sdružení po celé České republice, jež pořádají různé kurzy, konference, kulturní a sportovní akce.

Více informací naleznete na http://www.handicap-transport.cz/

 

HelpnuTi - 1.bezbariérové taxi v Brně

Doprava nejen vozíčkářů, a to i bez přesedání z mechanického nebo elektrického invalidního vozíku. Dále pak nouzový odtah invalidního vozíku, skútru v případě defektu či vybité baterie. Naše působiště není jen město Brno, ale jezdíme i na různá Evropská letiště, do lázní a rehabilitačních ústavů. Na palubě vozidla je cestujícím k dispozici bezplatná wifi, zásuvka 220 V, najížděcí plošina, výsuvné a otočné sedadlo spolujezdce atd. Provoz bezbariérové taxi přepravy v Brně není dotován, přesto se snažíme udržovat cenu na přijatelné úrovni a pro držitele ZTP, ZTP/P máme připraveny slevy. Doprovod handicapované osoby do plné kapacity vozidla je v ceně přepravy. Provozovatelem přepravy je HelpnuTi s.r.o. Více info na www.helpnuti.cz, Tel: 777 56 16 56,

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel